4/5 - (610 امتیاز)

آموزش اپلیکیشن شاد ثبت نام و ورود دانش آموزان از طریق برنامه اندروید

همانطور که استحضار دارید، پس از تعطیلی مدارس و کلاس ها، به منظور استقرار شبکه ی اجتماعی دانش آموزی ، راه اندازی برنامه ی شاد با هدف استمرار جریان یادگیری و با رویکرد مشارکت پیام رسان های داخلی دارای مجوز فعالیت، از شورای مجازی دنبال شد و در روز میلاد یگانه منجی عالم بشریت قائم آل محمد (عج) به نفع عدالت اجتماعی به بهره برداری رسید.
امیدواریم این شجره ی طیبه با همت کارشناسان و اقبال و همراهی مدیران، معلمان، دانش آموزان و خانواده ها به ثمرات بزرگتری دسته یافته و از میوه های شیرین آن همگان بهره مند شوند.
در این پست قصد داریم نحوه نصب و ورود نحوه ی ورود دانش آموزان و نوآموزان به این برنامه را آموزش دهیم .پس در صورت تمایل با ما همراه شوید .

نوآموزان و دانش آموزان عزیز از روز شنبه 1399/01/23 می توانند از طریق لینک http://shaddl.medu.ir اپلیکشن شاد را دانلود و نصب کنند . همچنین در صورتی که از آدرس بالا موفق به دریافت برنامه نشدید میتوانید از طریق لینک دانلود شاد آخرین نسخه موجود از این نرم افزار را دریافت و در تلفن همراه خود نصب کنید

پس از باز کردن اپلیکشن شاد مراحل زیر را به ترتیب بیش بروید .

نحوه ورود دانش آموزان به سامانه شاد

.

شماره تلفن دانش آموز ( همان شماره تلفنی که توسط اولیا به مدرسه ارائه شده و در سامانه سناد مدرسه ثبت شده است ) را وارد کنید.

آموزش اپلیکیشن شاد ثبت نام و ورود دانش آموزان از طریق برنامه اندروید

کد فعال سازی را که اپلیکشن شاد به تلفن همراه شما ارسال می کند را در صفحه وارد کنید.

 

آموزش اپلیکیشن شاد ثبت نام و ورود دانش آموزان از طریق برنامه اندروید

اطلاعات کاربری خواسته شده مربوط به دانش آموز را وارد کنید.

فرم نام کاربری

 

 

گزینه ی اول  ورود مدیر/معلم /دانش آموز را انتخاب کنید.

آموزش اپلیکیشن شاد ثبت نام و ورود دانش آموزان از طریق برنامه اندرویدنقش خود را دانش آموز انتخاب کنید.

آموزش اپلیکیشن شاد ثبت نام و ورود دانش آموزان از طریق برنامه اندروید

نوع عملیات  افزودن دانش آموز را انتخاب کنید.

آموزش اپلیکیشن شاد ثبت نام و ورود دانش آموزان از طریق برنامه اندروید

انجام احرار هویت را انتخاب کنید.

آموزش اپلیکیشن شاد ثبت نام و ورود دانش آموزان از طریق برنامه اندروید

از طریق مرورگر تلفن همراه تان وارد صفحه ی فرم احراز هویت در سامانه می شوید.

آموزش اپلیکیشن شاد ثبت نام و ورود دانش آموزان از طریق برنامه اندروید

شما ۶ دقیقه زمان دارید تا اطلاعات خواسته شده ی دانش آموز را کامل و ثبت کنید .در بایان ورود به گروه کلاس من را بزنید .پیام احراز هویت برای شما نمایان می شود تایید و ثبت را بزنید و از برنامه خارج شوید.

آموزش اپلیکیشن شاد ثبت نام و ورود دانش آموزان از طریق برنامه اندروید

دوباره وارد اپلیکشین شاد شوید .مسیر را از ابتدا به ترتیب ( ورود مدیر/معلم /دانش آموز _ دانش آموز _ لیست دانش آموزان ) ادامه داده ،نام دانش آموزتان نمایش داده می شود . با انتخاب نام دانش آموز در این قسمت به راحتی وارد گروه کلاسی دانش آموزتان می شوید و از همه ی امکانات و قابلیت های این محیط بهره مند خواهید شد.

نکاتی مهم :

 1. منظور از سری حروفی شناسنامه حروف مختلف الفباست که با باز کردن کشو در همین قسمت می توانید آن ها را ببینید و یکی را مطابق با سری شناسنامه دانش آموز انتخاب کنید.
 2. منظور از سری عددی شناسنامه ،عدد کنار سری حروفی که در مرحله ی قبل وارد کردید می باشد.
 3. برای وارد کردن سریال شناسنامه عدد 6 رقمی سمت راست سریال شناسنامه که در گوشه ی صفحه ی اول شناسنامه قرار دارد را وارد کنید.
 4. برای وارد کردن تاریخ تولد حتما از صفحه ی تقویم که در این قسمت قرار دارد استفاده نمائید . سامانه به صورت دستی از شما پذیرش نمی کند.
 5. کد امنیتی حاصل عملیات ریاضی سبز رنگ در این قسمت است.
 6. برای دانش آموزانی که خود گوشی ندارند و از گوشی پدر و مادر استفاده می کنند در صورت تمایل می توانید با نصب برنامه روی دو گوشی مثلا (گوشی پدر و مادر) و فعال سازی آن با فقط یک شماره در صورت دسترس نبودن یکی، از گوشی دیگر استفاده نماید.
 7. دانش آموزان اتباع سایر کشورها ، کد هویتی اتباع به جای کد ملی درج شود و نیازی به ورود اطلاعات شناسنامه ای نیست.امکان ورود این عزیزان فراهم شده است.
 8. متاسفانه فعلا در این فاز ابتدایی اجرای طرح برنامه ی ویژه ای برای دانش آموزان استثنایی در نظر گرفته نشده است .
 9. فعلا امکان حضور فعال والدین در اپلیکیشن وجود ندارد.
 10. نحوه آزمون ها /امتحانات/صدور کارنامه متعاقبا اعلام می شود.
 11. امکان نصب دو نسخه از اپلیکیشن شاد در یک گوشی برای اولیایی که دو فرزند مدرسه ای یا بیشتر دارند با نصب برنامه ( clone app )امکان پذیر می باشد.
 12. در صورتی که فیلتر شکن (vpn) روشن باشد امکان احراز هویت دانش آموز وجود ندارد.باید فیلتر شکن را خاموش کنید و برای استعلام دانش آموز اقدام کنید.

 

خطاهای احتمالی و راهکار:

خطای 403 و401 : 

 1. معمولا مشکل از ترافیک و سرعت اینترنت شما یا خود برنامه است .
 2. مراحل احراز هویت را مجددا و چندین بار دیگر و در زمان های مختلف انجام دهید.
 3. احتمال دارد ورژن گوشی یا مرورگر اینترنت شما پایین باشد.در صورت آشنایی با به روز رسانی برنامه ها ،مرورگر خود را از بازار یا فروشگاه گوگل آپدیت نمائید، یا یک مرورگر دیگر مثل گوگل کروم یا موزیلا فایر فاکس و … نصب نمایید. در صورتی که مشکل شما با خطای 403 یا 401 اپلیکیشن شاد با این روش به انجام احرار هویت موفق نشدید آسانترین راه این است که روی یک گوشی دیگر با همین شماره موبایل اولی ( ثبت سناد) برنامه را نصب و اجرا و مراحل احراز هویت را انجام دهید .پس از اتمام کار در گوشی دوم ،در گوشی اول نیز دانش آموز به کلاس اضافه خواهد شد. و می توانید برنامه را از گوشی دومی حذف نمائید.

 توجه کنید :

اگر به پیام (ورود شما پس از تایید گروه کلاسی توسط معلم مربوطه امکان پذیر خواهد شد) برخوردید با ارتباط گیری از طریق معلم و کادر دفتری مدرسه  مشکل برطرف خواهد شد و به راحتی امکان ورود شما محیا می شود.

اولیای گرامی و دانش آموزان عزیز سوالات خود و همچنین نکاتی در خصوص وجود هر گونه اختلال در سامانه را می توانند از طریق معلم مربوطه پیگیری نمایند و در صورت حل نشدن مشکل جهت راهنمایی با تلفن 43081ـ 021  تماس حاصل نمایند.

شما می توانید در این سایت pdf تمام کتاب های پایه اول تا ششم ابتدایی و همچنین نمونه سوالات نوبت دوم اردیبهشت 99 پایه های اول تا ششم ابتدایی را مشاهده و دانلود نمایید. جهت دسترسی آسان کتب دوره ابتدایی و نمونه سوالات نوبت دوم اردیبهشت ماه 99 پایه اول ابتدایی و پایه پنجم ابتدایی تقدیم شما می شود.

 

واتس آپ سایت ابتدایی ها


امیدوارم مطالب ارائه شده مفید و یاری رسان شما باشد . با نظرات و پیشنهادات خود جهت بهتر شدن مطالب سایت یاری نمائید.

                                        سپاسگزارم