۰۶/۱۲/۱۴۰۲
  ۰۶/۱۲/۱۴۰۲

آموزش اپلیکیشن شاد ثبت نام و ورود دانش آموزان از طریق برنامه اندروید

8054 بازدید
4/5 - (610 امتیاز)

آموزش اپلیکیشن شاد ثبت نام و ورود دانش آموزان از طریق برنامه اندروید

همانطور که استحضار دارید، پس از تعطیلی مدارس و کلاس ها، به منظور استقرار شبکه ی اجتماعی دانش آموزی ، راه اندازی برنامه ی شاد با هدف استمرار جریان یادگیری و با رویکرد مشارکت پیام رسان های داخلی دارای مجوز فعالیت، از شورای مجازی دنبال شد و در روز میلاد یگانه منجی عالم بشریت قائم آل محمد (عج) به نفع عدالت اجتماعی به بهره برداری رسید.
امیدواریم این شجره ی طیبه با همت کارشناسان و اقبال و همراهی مدیران، معلمان، دانش آموزان و خانواده ها به ثمرات بزرگتری دسته یافته و از میوه های شیرین آن همگان بهره مند شوند.
در این پست قصد داریم نحوه نصب و ورود نحوه ی ورود دانش آموزان و نوآموزان به این برنامه را آموزش دهیم .پس در صورت تمایل با ما همراه شوید .

نوآموزان و دانش آموزان عزیز از روز شنبه 1399/01/23 می توانند از طریق لینک http://shaddl.medu.ir اپلیکشن شاد را دانلود و نصب کنند . همچنین در صورتی که از آدرس بالا موفق به دریافت برنامه نشدید میتوانید از طریق لینک دانلود شاد آخرین نسخه موجود از این نرم افزار را دریافت و در تلفن همراه خود نصب کنید

پس از باز کردن اپلیکشن شاد مراحل زیر را به ترتیب بیش بروید .

نحوه ورود دانش آموزان به سامانه شاد

.

شماره تلفن دانش آموز ( همان شماره تلفنی که توسط اولیا به مدرسه ارائه شده و در سامانه سناد مدرسه ثبت شده است ) را وارد کنید.

آموزش اپلیکیشن شاد ثبت نام و ورود دانش آموزان از طریق برنامه اندروید

کد فعال سازی را که اپلیکشن شاد به تلفن همراه شما ارسال می کند را در صفحه وارد کنید.

 

آموزش اپلیکیشن شاد ثبت نام و ورود دانش آموزان از طریق برنامه اندروید

اطلاعات کاربری خواسته شده مربوط به دانش آموز را وارد کنید.

فرم نام کاربری

 

 

گزینه ی اول  ورود مدیر/معلم /دانش آموز را انتخاب کنید.

آموزش اپلیکیشن شاد ثبت نام و ورود دانش آموزان از طریق برنامه اندرویدنقش خود را دانش آموز انتخاب کنید.

آموزش اپلیکیشن شاد ثبت نام و ورود دانش آموزان از طریق برنامه اندروید

نوع عملیات  افزودن دانش آموز را انتخاب کنید.

آموزش اپلیکیشن شاد ثبت نام و ورود دانش آموزان از طریق برنامه اندروید

انجام احرار هویت را انتخاب کنید.

آموزش اپلیکیشن شاد ثبت نام و ورود دانش آموزان از طریق برنامه اندروید

از طریق مرورگر تلفن همراه تان وارد صفحه ی فرم احراز هویت در سامانه می شوید.

آموزش اپلیکیشن شاد ثبت نام و ورود دانش آموزان از طریق برنامه اندروید

شما ۶ دقیقه زمان دارید تا اطلاعات خواسته شده ی دانش آموز را کامل و ثبت کنید .در بایان ورود به گروه کلاس من را بزنید .پیام احراز هویت برای شما نمایان می شود تایید و ثبت را بزنید و از برنامه خارج شوید.

آموزش اپلیکیشن شاد ثبت نام و ورود دانش آموزان از طریق برنامه اندروید

دوباره وارد اپلیکشین شاد شوید .مسیر را از ابتدا به ترتیب ( ورود مدیر/معلم /دانش آموز _ دانش آموز _ لیست دانش آموزان ) ادامه داده ،نام دانش آموزتان نمایش داده می شود . با انتخاب نام دانش آموز در این قسمت به راحتی وارد گروه کلاسی دانش آموزتان می شوید و از همه ی امکانات و قابلیت های این محیط بهره مند خواهید شد.

نکاتی مهم :

 1. منظور از سری حروفی شناسنامه حروف مختلف الفباست که با باز کردن کشو در همین قسمت می توانید آن ها را ببینید و یکی را مطابق با سری شناسنامه دانش آموز انتخاب کنید.
 2. منظور از سری عددی شناسنامه ،عدد کنار سری حروفی که در مرحله ی قبل وارد کردید می باشد.
 3. برای وارد کردن سریال شناسنامه عدد 6 رقمی سمت راست سریال شناسنامه که در گوشه ی صفحه ی اول شناسنامه قرار دارد را وارد کنید.
 4. برای وارد کردن تاریخ تولد حتما از صفحه ی تقویم که در این قسمت قرار دارد استفاده نمائید . سامانه به صورت دستی از شما پذیرش نمی کند.
 5. کد امنیتی حاصل عملیات ریاضی سبز رنگ در این قسمت است.
 6. برای دانش آموزانی که خود گوشی ندارند و از گوشی پدر و مادر استفاده می کنند در صورت تمایل می توانید با نصب برنامه روی دو گوشی مثلا (گوشی پدر و مادر) و فعال سازی آن با فقط یک شماره در صورت دسترس نبودن یکی، از گوشی دیگر استفاده نماید.
 7. دانش آموزان اتباع سایر کشورها ، کد هویتی اتباع به جای کد ملی درج شود و نیازی به ورود اطلاعات شناسنامه ای نیست.امکان ورود این عزیزان فراهم شده است.
 8. متاسفانه فعلا در این فاز ابتدایی اجرای طرح برنامه ی ویژه ای برای دانش آموزان استثنایی در نظر گرفته نشده است .
 9. فعلا امکان حضور فعال والدین در اپلیکیشن وجود ندارد.
 10. نحوه آزمون ها /امتحانات/صدور کارنامه متعاقبا اعلام می شود.
 11. امکان نصب دو نسخه از اپلیکیشن شاد در یک گوشی برای اولیایی که دو فرزند مدرسه ای یا بیشتر دارند با نصب برنامه ( clone app )امکان پذیر می باشد.
 12. در صورتی که فیلتر شکن (vpn) روشن باشد امکان احراز هویت دانش آموز وجود ندارد.باید فیلتر شکن را خاموش کنید و برای استعلام دانش آموز اقدام کنید.

 

خطاهای احتمالی و راهکار:

خطای 403 و401 : 

 1. معمولا مشکل از ترافیک و سرعت اینترنت شما یا خود برنامه است .
 2. مراحل احراز هویت را مجددا و چندین بار دیگر و در زمان های مختلف انجام دهید.
 3. احتمال دارد ورژن گوشی یا مرورگر اینترنت شما پایین باشد.در صورت آشنایی با به روز رسانی برنامه ها ،مرورگر خود را از بازار یا فروشگاه گوگل آپدیت نمائید، یا یک مرورگر دیگر مثل گوگل کروم یا موزیلا فایر فاکس و … نصب نمایید. در صورتی که مشکل شما با خطای 403 یا 401 اپلیکیشن شاد با این روش به انجام احرار هویت موفق نشدید آسانترین راه این است که روی یک گوشی دیگر با همین شماره موبایل اولی ( ثبت سناد) برنامه را نصب و اجرا و مراحل احراز هویت را انجام دهید .پس از اتمام کار در گوشی دوم ،در گوشی اول نیز دانش آموز به کلاس اضافه خواهد شد. و می توانید برنامه را از گوشی دومی حذف نمائید.

 توجه کنید :

اگر به پیام (ورود شما پس از تایید گروه کلاسی توسط معلم مربوطه امکان پذیر خواهد شد) برخوردید با ارتباط گیری از طریق معلم و کادر دفتری مدرسه  مشکل برطرف خواهد شد و به راحتی امکان ورود شما محیا می شود.

اولیای گرامی و دانش آموزان عزیز سوالات خود و همچنین نکاتی در خصوص وجود هر گونه اختلال در سامانه را می توانند از طریق معلم مربوطه پیگیری نمایند و در صورت حل نشدن مشکل جهت راهنمایی با تلفن 43081ـ 021  تماس حاصل نمایند.

شما می توانید در این سایت pdf تمام کتاب های پایه اول تا ششم ابتدایی و همچنین نمونه سوالات نوبت دوم اردیبهشت 99 پایه های اول تا ششم ابتدایی را مشاهده و دانلود نمایید. جهت دسترسی آسان کتب دوره ابتدایی و نمونه سوالات نوبت دوم اردیبهشت ماه 99 پایه اول ابتدایی و پایه پنجم ابتدایی تقدیم شما می شود.

 

واتس آپ سایت ابتدایی ها


امیدوارم مطالب ارائه شده مفید و یاری رسان شما باشد . با نظرات و پیشنهادات خود جهت بهتر شدن مطالب سایت یاری نمائید.

                                        سپاسگزارم

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ebtedaiha.ir/?p=372
اشتراک گذاری:
واتساپ
مرضیه ذاکری
لیسانس آموزش ابتدایی،دانشجوی ارشد برنامه ریزی درسی،آموزگار 23 سال سابقه کار،سرگروه آموزشی،مدرس،معلم شاخص و سرآمد استانی دارای جلوه های ویژه معلمی سال 1400،عضو انجمن مطالعات برنامه درسی هرمزگان،عضو کارگروه کیفیت بخشی به آموزش اداره آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس،رابط کاربست فناوری در آموزش،رابط سواد دیجیتال، مشغول خدمت در پست مدیر دبستان پسرانه شهید حسین اکبری زاده ناحیه یک بندرعباس
مطالب بیشتر

نظرات

71 نظر در مورد آموزش اپلیکیشن شاد ثبت نام و ورود دانش آموزان از طریق برنامه اندروید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام پسر من درآذر ماه مدرسه خودراتغییر داد ازاون روز به بعد شاد براش نصب نمیشه موندیم چکار کنیم لطفا راهنمایی کنید همه ی احراز هویت دانش آموز هم درست میزنیم

  لایک

  1. سلام.
   جابه جایی مدرسه باعث عدم نصب شاد نمیشه.
   شما حافظه ی گوشیتون رو کمی خالی کنید مطمئنا نصب میشه.بعد از معلم مدرسه ی جدید آقا پسرتون بخواید شما رو به گروه کلاسی شون اضافه کنه.موفق باشید.

   لایک

 2. سلام وقت بخیر بنده معاونت پرورشی یکی از مدارس ابتدایی هستم متاسفانه از روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت شاد من stop کرده ونه بروز رسانی میشه ونه بالا نی اید ممنون میشم راهنمایی فرمایید .بی نهایت از کارهایم عقب افتاده‌ام وسر کردان هستم. ممنون می شوم راهنمایی فرمایید .متشکرم. با سپاس

  لایک

  1. سلام همکار محترم.به احتمال 99 درصد نسخه ی شادتون خیلی قدیمی بوده.شاد رو کامل حذف کنید بدون هیچ نگرانی.و از اول آخرین نسخه ی اول رو دانلود و نصب کنید. در ضمن از میزان حافظه ی گوشی تون هم اطمینان حاصل کنید.ممکن است نداشتن حافطه ی کافی علت به روز رسانی نشدن باشه.موفق باشید.

   لایک

  1. سلام.تو خود برنامه شاد امکان قفل و رمزگذاری وجود نداره.اما میتونید برنامه های دیگه ای نصب کنید و رو برنامه شاد قفل بزارید.

   لایک

   1. سلام وقت بخیر من برنامه‌ی شاد رو نصب کردم ولی در بخشی که ازم کد فعال سازی می‌خوام کدی ارسال نمیشه برارم هرچی فعال سازی مجدد رو میزنم هیچی نمیشه لطفن بهم بگین چکار کنم واقعه موندم

    لایک

  2. سلام من هر کاری میکنم کد فعال سازی شاد برام ارسال نمیشه خیلی تلاش کردم نشد😔
   چیکار کنم که کد برام ارسال بشه؟؟
   به پشتیبانی شاد هم زنگ زدم کمکی نکردن

   لایک

 3. سلام من برنامه شاد را نصب کرده بودم و بعد حذف کردم حالا رمزش فراموشم شده هرچه میزنم میگه رمز اشتباه و یادم نمیاد زمان ثبت‌نام ایمیل هم ندادم. آیا راه حلی هست که بتونم دوباره وارد بشم

  لایک

  1. سلام مشکل شما مربوط به رمز نیست .به راحتی با نصب مجدد و تایید شماره تلفنتان در سناد و احرار هویت مشکل برطرف می شود.

   لایک

 4. سلام
  بعد از تایید احراز هویت
  پیام میدهد
  شما هیچ پیامی ندارید برای شروع روی منو بزنید.
  در منو هم جایی برای ورود دانش آموز ندارد. فقط ورود به کانال و ورود دانش آموز برای صحت سنجی دارد که با زدن آن سیکل ورود مشخصات و تایید و احراز هویت تکرار میشود

  لایک

  1. سلام بعد از تایید احرار هویت از برنامه خارج می شوید .دوباره وارد برنامه شاد می شوید .این بار لیست دانش آموزان رو بزنید سپس کلاس رو انتخاب کنید و وارد گروه کلاس شوید .وبه راحتی لیست بچه های کلاس در گروه قابل مشاهده است .در این محیط شما هم می توانید در گروه پیام بگذارید هم با دیگر مخاطبین چت کنید.

   لایک

 5. سلام,من وارد برنامه شاد شدم با کد ملی و خواستم رمز ورودمو تغییر بدم بعد از خارج شدن از برنامه, دیگه نمیتدانم وارد برنامه بشم, نمیدونم چیکار کنم.
  ممنونم میشم اگه مشکل منو حل کنین

  لایک

   1. سلام
    منم هرچی تلاش کردم میگه اطلاعات اشتباه است ولی من هر کدوم رو چند بار نگاه کردم
    لطفا پیگیری کنید

    لایک

    1. موارد مهم در اینجا برای وارد کردن تولد حتما از تقویم خود فرم استفاده کنید و مرورگر گوشیتون رو آپدیت کنید.

     لایک

  1. سلام باتوجه به اینکه بنده شاغل هستم و شاد را روی گوشی خودم نصب کردم تمایل دارم این نرم افزار روی تبلت خود بچه ها باشه و میشه راهنمایی کنید چگونگی نصب روی گوشی دوم و برای دو دانش آموز

   لایک

   1. سلام بله به راحتی امکان پذیر هست .شما میتونید دو نسخه از اپلیکیشن شاد رو مجزا برای دو دانش آموز در گوشی یا تبلت خود داشته باشید. با مراجعه به پیج اینستاگرام shad.medu مراحل رو بصورت کلیپ آموزشی ببینید.

    2

  1. برنامه رو حذف مجدد نصب کردم هرچقدر تلاش میکنم موفق نمیشم قسمت احراز هویت صفحه یک لحظه باز میشه وسریع بسته میشه میزنه دوباره درخواست کنید، لطفا راهنمایی کنید.

   لایک

   1. آسان ترین راه اینه که سیم کارت خودتون رو تو یه گوشی دیگه بزارید و برنامه رو نصب کنید و مراحل احراز هویت رو کامل کنید و ورود به گروه کلاس من رو بزنید .بعد سیم کارت رو خارج و با گوشی اول خودتون وارد برنامه بشید و افزودن به لیست دانش آموزان رو بزنید به راحتی وارد گروه کلاس شوید.عیب از مرور گر گوشی هست که با این روش مشکل بدون شک برطرف می شود.

    لایک

   1. سلام خسته نباشید برایاپدیت جدید من هرچی تلاش میکنم تا وارد بشم نمیشه تازه میخوام وارد بشم از قبل هم هرچی میزدم نمیتونستم وارد بشم اسممو می اورد کلاسمم همینطور اما وارد نمیشد و میگفت چنین کلاسی ساخته نشده .الان هم با اپدیت جدید هرچی اطلاعاتمو میزنم کلا میزنه اطلاعات وارد شده معتبر نیست.ممنون میشم راهنمایی کنید.

    لایک

    1. سلام سپاس به معاون اجرایی مدرسه اطلاع بدید تا در سیستم سناد کدملی و شماره تلفن شما رو دوباره تایید نهایی بزنه .

     1