۲۶/۰۴/۱۴۰۳
  ۲۶/۰۴/۱۴۰۳

نمونه سوالات ریاضی نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی اردیبهشت 99

1999 بازدید
نمونه سوالات ریاضی چهارم
3.2/5 - (12 امتیاز)

دانلود سوالات امتحانی نوبت دوم تمام دروس پایه پنجم ابتدایی به صورتpdf اردیبشهت

با عرض سلام خدمت شما بازدید کننده ی محترم

ارزشیابی در دوران ابتدایی بصورت کیفی توصیفی انجام می شود اجرای آزمایشی طرح ارزشیابی کیفی توصیفی در مقطع ابتدایی از سال تحصیلی ۸۳-۸۲ با تحت پوشش بردن ۲۰۰ کلاس پایه اول آغاز شد .پس از اجرای آزمایشی این طرح طی پنج سال، از سال تحصیلی ۸۸-۸۷ این طرح به‌صورت قطعی اجرا شد و از سال تحصیلی ۱۳۹۲-۱۳۹۳ در کل مقاطع ابتدایی سراسر کشور پیاده شد.ارزشیابی در این برنامه به دیدگاه معلم بستگی دارد که آیا دانش‌آموز توان ارتقاء را دارد یا نه؟ معلمان می‌توانند بر اساس همان آموزش‌هایی که انجام داده‌اند، و بازخورد هایی که از دانش آموزان دریافت کرده اند دانش‌آموزان را ارزیابی و در ۴ سطح خیلی خوب ـ خوب ـ قابل قبول و نیاز به تلاش بیشتر عملکرد آنان را در کارنامه همراه با توصیف ثبت کنند.
در ابتدا می پردازیم به تعریفی از ارزشیابی کیفی توصیفی و وظایف مهم ۳ گروه شاخص در آن یعنی : معلم / دانش آموز / والدین
ارزشیابی توصیفی شکلی از ارزشیابی تحصیلی ـ تربیتی است که در آن معلم با مشارکت فعال و دانش آموز و اولیای ایشان بااستفاده از ابزارهای مختلف به جمع آوری اطلاعات در زمینه تلاش ها پیشرفت ها و موفقیت های دانش آموزان می پردازد و با طبقه بندی تحلیل و تفسیر اطلاعات به آنها کمک می کند تا بهتر یاد بگیرند و مشکلات یادگیری خود را به کمک اولیا و معلمان برطرف کنند. هدف اصلی در ارزشیابی توصیفی بهبود شرایط یادگیری دانش آموزان با از بین بردن اضطراب های نامطلوب ناشی از برگزاری امتحانات و بازخوردهای عددی است .

● وظایف معلم در ارزشیابی توصیفی
ارزشیابی تحصیلی ـ تربیتی دانش آموزان از وظایف مهم آموزگاران و معلمان است . با انجام این وظیفه ضمن شناسایی و بررسی موقعیت و وضعیت یادگیری دانش آموزان و موانع احتمالی موجود در مسیر یادگیری آنها برای کمک به دانش آموزان در فعالیت بیشتر برای یادگیری دروس بروز احساسات اصلاح و تقویت بینش ها مهارت ها و… تلاش می شود. به کمک ارزشیابی معلم دانش آموز را می شناسد و به او کمک می کند تا یاد بگیرد و تلاش کند تا بهتر یاد بگیرد. پوشه کار دانش آموز و شواهد گردآوری شده در آن ملاک مهمی جهت توصیف عملکرد دانش آموزان است و کمک زیادی به معلمان می کند.

● وظایف دانش آموزان در ارزشیابی توصیفی
مشارکت دانش آموزان در ارزشیابی تحصیلی و آگاهی از پیشرفت کار و تلاش برای آنها جذاب و انگیزشی است . خود ارزیابی براساس مشاهده عملکرد در فعالیت های ثبت شده به ویژه پوشه کار به دانش آموز فرصت گرانبهایی را می دهد تا آگاهانه تر تلاش و کوشش نماید.

● وظایف والدین در ارزشیابی توصیفی
ارتباط نزدیک مداوم و مستمر دانش آموز با والدین و تمایل و علاقه وافر پدران و مادران در کمک به فرزندان خود در امور تحصیلی و تربیتی همچنین ضرورت هماهنگی و همکاری بین معلم و والدین به ویژه در ارزشیابی توصیفی نقش و جایگاه آنها را در این موضوع ممتاز کرده است .
تمام این کارها برای این است که : فرزندان دوست داشتنی این آینده سازان عزیز با کمال آرامش و با برخورداری از شرایط و فرصت های مناسب با اشتیاق فراوان و امید به آینده در سایه قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی در خصوص حقوق کودک و وظایف و کارکردهای آموزش و پرورش بتواند لذت آموختن را به همراه تعمیق آن معارف بچشند و آمادگی خود را برای موفقیت در مراحل مختلف زندگی رشد دهند.

در ادامه قصد داریم نمونه سوالات امتحان ریاضی نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی را جهت استفاده ی شما عزیزان بصورت pdf قراردهیم .همچنین شما می توانید pdf تمام کتاب های دوره ابتدایی (پایه اول تا ششم) را در سایت مشاهده کنید. جهت دسترسی آسان تر کتاب های پایه چهارم ابتدایی _ پایه پنجم ابتدایی _پایه ششم ابتدایی با لمس یا کلیک تقدیم شما .
لازم به ذکر است که در پایه پنجم ابتدایی کتاب های قرآن و هدیه های آسمان بصورت شفاهی ارزشیابی می شود. شما در صورت تمایل می توانید نمونه سوالات امتحانی نوبت دوم پایه اول ابتدایی و نمونه سوالات کل دروس پایه پنجم ابتدایی را نیز در همین سایت دانلود و مشاهده کنید.

برای دانلود و دریافت نمونه سوالات ریاضی پایه پنجم ابتدایی کافیست لینک های درس مورد نظر در پایین را لمس یا کلیک کنید .

نمونه سوالات ریاضی نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی اردیبهشت 99

 1. نمونه سوال 1 ریاضی نوبت دوم  پنجم اردیبهشت 99
 2. نمونه سوال 2 ریاضی نوبت دوم  پنجم اردیبهشت 99
 3. نمونه سوال 3 ریاضی نوبت دوم  پنجم اردیبهشت 99
 4. نمونه سوال 4 ریاضی نوبت دوم  پنجم اردیبهشت 99
 5. نمونه سوال5 ریاضی نوبت دوم  پنجم اردیبهشت 99
 6. نمونه سوال6 ریاضی نوبت دوم پنجم اردیبهشت 99
 7. نمونه سوال7ریاضی نوبت دوم پنجم اردیبهشت 99
 8. نمونه سوال8ریاضی نوبت دوم پنجم اردیبهشت 99
 9. نمونه سوال9ریاضی نوبت دوم  پنجم اردیبهشت 99
 10. نمونه سوال10 ریاضی نوبت دوم پایه پنجم اردیبهشت 99

 

شما می توانید نمونه سوالات تمام دروس پایه های اول تا ششم ابتدایی مربوط به نوبت دوم اردیبهشت 99 را به زودی از سایت دریافت و دانلود کنید.

نظرات شما اررزشمند است .در پناه خداوند بخشنده موفق و پیروز باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ebtedaiha.ir/?p=854
اشتراک گذاری:
واتساپ
مرضیه ذاکری
لیسانس آموزش ابتدایی،دانشجوی ارشد برنامه ریزی درسی،آموزگار 23 سال سابقه کار،سرگروه آموزشی،مدرس،معلم شاخص و سرآمد استانی دارای جلوه های ویژه معلمی سال 1400،عضو انجمن مطالعات برنامه درسی هرمزگان،عضو کارگروه کیفیت بخشی به آموزش اداره آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس،رابط کاربست فناوری در آموزش،رابط سواد دیجیتال، مشغول خدمت در پست مدیر دبستان پسرانه شهید حسین اکبری زاده ناحیه یک بندرعباس
مطالب بیشتر

نظرات

17 نظر در مورد نمونه سوالات ریاضی نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی اردیبهشت 99

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. عزیزم من بچه ام فردا امتحان ریاضی داره دارم میخوام نمونه سوالات شمارو کار کنم ولی من جوابی ندارم من منتظرم خدا خیرتون بده نمونه سوال ۱۰خیلیییی منونم

  6