۲۵/۰۴/۱۴۰۳
  ۲۵/۰۴/۱۴۰۳

نمونه سوالات مطالعات اجتماعی نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی اردیبهشت 99

1057 بازدید
نمونه سوالات ریاضی چهارم
3.1/5 - (44 امتیاز)

دانلود سوالات امتحانی نوبت دوم تمام دروس پایه پنجم ابتدایی به صورتpdf اردیبشهت

با عرض سلام حضور شما شرکت کننده محترم

ارزشیابی در دوران ابتدایی بصورت کیفی توصیفی انجام می شود اجرای آزمایشی طرح ارزشیابی کیفی توصیفی در مقطع ابتدایی از سال تحصیلی ۸۳-۸۲ با تحت پوشش بردن ۲۰۰ کلاس پایه اول آغاز شد .پس از اجرای آزمایشی این طرح طی پنج سال، از سال تحصیلی ۸۸-۸۷ این طرح به‌صورت قطعی اجرا شد و از سال تحصیلی ۱۳۹۲-۱۳۹۳ در کل مقاطع ابتدایی سراسر کشور پیاده شد.ارزشیابی در این برنامه به دیدگاه معلم بستگی دارد که آیا دانش‌آموز توان ارتقاء را دارد یا نه؟ معلمان می‌توانند بر اساس همان آموزش‌هایی که انجام داده‌اند، و بازخورد هایی که از دانش آموزان دریافت کرده اند دانش‌آموزان را ارزیابی و در ۴ سطح خیلی خوب ـ خوب ـ قابل قبول و نیاز به تلاش بیشتر عملکرد آنان را در کارنامه همراه با توصیف ثبت کنند.
در ابتدا می پردازیم به تعریفی از ارزشیابی کیفی توصیفی و وظایف مهم ۳ گروه شاخص در آن یعنی : معلم / دانش آموز / والدین
ارزشیابی توصیفی شکلی از ارزشیابی تحصیلی ـ تربیتی است که در آن معلم با مشارکت فعال و دانش آموز و اولیای ایشان بااستفاده از ابزارهای مختلف به جمع آوری اطلاعات در زمینه تلاش ها پیشرفت ها و موفقیت های دانش آموزان می پردازد و با طبقه بندی تحلیل و تفسیر اطلاعات به آنها کمک می کند تا بهتر یاد بگیرند و مشکلات یادگیری خود را به کمک اولیا و معلمان برطرف کنند. هدف اصلی در ارزشیابی توصیفی بهبود شرایط یادگیری دانش آموزان با از بین بردن اضطراب های نامطلوب ناشی از برگزاری امتحانات و بازخوردهای عددی است .

● وظایف معلم در ارزشیابی توصیفی
ارزشیابی تحصیلی ـ تربیتی دانش آموزان از وظایف مهم آموزگاران و معلمان است . با انجام این وظیفه ضمن شناسایی و بررسی موقعیت و وضعیت یادگیری دانش آموزان و موانع احتمالی موجود در مسیر یادگیری آنها برای کمک به دانش آموزان در فعالیت بیشتر برای یادگیری دروس بروز احساسات اصلاح و تقویت بینش ها مهارت ها و… تلاش می شود. به کمک ارزشیابی معلم دانش آموز را می شناسد و به او کمک می کند تا یاد بگیرد و تلاش کند تا بهتر یاد بگیرد. پوشه کار دانش آموز و شواهد گردآوری شده در آن ملاک مهمی جهت توصیف عملکرد دانش آموزان است و کمک زیادی به معلمان می کند.

● وظایف دانش آموزان در ارزشیابی توصیفی
مشارکت دانش آموزان در ارزشیابی تحصیلی و آگاهی از پیشرفت کار و تلاش برای آنها جذاب و انگیزشی است . خود ارزیابی براساس مشاهده عملکرد در فعالیت های ثبت شده به ویژه پوشه کار به دانش آموز فرصت گرانبهایی را می دهد تا آگاهانه تر تلاش و کوشش نماید.

● وظایف والدین در ارزشیابی توصیفی
ارتباط نزدیک مداوم و مستمر دانش آموز با والدین و تمایل و علاقه وافر پدران و مادران در کمک به فرزندان خود در امور تحصیلی و تربیتی همچنین ضرورت هماهنگی و همکاری بین معلم و والدین به ویژه در ارزشیابی توصیفی نقش و جایگاه آنها را در این موضوع ممتاز کرده است .
تمام این کارها برای این است که : فرزندان دوست داشتنی این آینده سازان عزیز با کمال آرامش و با برخورداری از شرایط و فرصت های مناسب با اشتیاق فراوان و امید به آینده در سایه قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی در خصوص حقوق کودک و وظایف و کارکردهای آموزش و پرورش بتواند لذت آموختن را به همراه تعمیق آن معارف بچشند و آمادگی خود را برای موفقیت در مراحل مختلف زندگی رشد دهند.
در ادامه قصد داریم نمونه سوالات امتحان مطالعات اجتماعی نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی را جهت استفاده ی شما عزیزان بصورت pdf قراردهیم .همچنین شما می توانید pdf تمام کتاب های دوره ابتدایی (پایه اول تا ششم) را در سایت مشاهده کنید. جهت دسترسی آسان تر کتاب های پایه چهارم ابتدایی _ پایه پنجم ابتدایی _پایه ششم ابتدایی با لمس یا کلیک تقدیم شما .

لازم به ذکر است که در پایه پنجم ابتدایی کتاب های قرآن و هدیه های آسمان بصورت شفاهی ارزشیابی می شود. شما در صورت تمایل می توانید نمونه سوالات امتحانی نوبت دوم پایه اول ابتدایی و نمونه سوالات پایه پنجم ابتدایی را نیز در همین سایت دانلود و مشاهده کنید.

برای دانلود و دریافت نمونه سوالات مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابتدایی کافیست لینک های درس مورد نظر در پایین را لمس یا کلیک کنید .

نمونه سوالات مطالعات اجتماعی نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی اردیبهشت99

 1. نمونه سوال 1 مطالعات اجتماعی  پنجم اردیبهشت 99
 2. نمونه سوال 2 مطالعات اجتماعی پنجم اردیبهشت 99
 3. نمونه سوال 3مطالعات اجتماعی  پنجم اردیبهشت 99
 4. نمونه سوال 4 مطالعات اجتماعی  پنجم اردیبهشت 99
 5. نمونه سوال 5مطالعات اجتماعی  پنجم اردیبهشت 99
 6. نمونه سوال 6مطالعات اجتماعی پنجم اردیبهشت 99
 7. نمونه سوال7 مطالعات اجتماعی پنجم اردیبهشت 99
 8. نمونه سوال 8مطالعات اجتماعی  پنجم اردیبهشت 99
 9. نمونه سوال 9مطالعات اجتماعی پنجم اردیبهشت 99
 10. نمونه سوال 10مطالعات اجتماعی  پنجم اردیبهشت 99
 11. نمونه سوال 11مطالعات اجتماعی پنجم اردیبهشت 99
 12. نمونه سوال 12مطالعات اجتماعی  پنجم اردیبهشت 99
 13. نمونه سوال 13مطالعات اجتماعی  پنجم اردیبهشت 99
 14. نمونه سوال 14مطالعات اجتماعی  پنجم اردیبهشت 99
 15. نمونه سوال 15مطالعات اجتماعی  پنجم اردیبهشت 99
 16. نمونه سوال 16مطالعات اجتماعی  پنجم اردیبهشت 99
 17. نمونه سوال 17مطالعات اجتماعی  پنجم اردیبهشت 99

 

شما می توانید نمونه سوالات تمام دروس پایه های اول تا ششم ابتدایی مربوط به نوبت دوم اردیبهشت 99 را به زودی از سایت دریافت و دانلود کنید.

نظرات شما اررزشمند است .در پناه خداوند بخشنده موفق و پیروز باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ebtedaiha.ir/?p=864
اشتراک گذاری:
واتساپ
مرضیه ذاکری
لیسانس آموزش ابتدایی،دانشجوی ارشد برنامه ریزی درسی،آموزگار 23 سال سابقه کار،سرگروه آموزشی،مدرس،معلم شاخص و سرآمد استانی دارای جلوه های ویژه معلمی سال 1400،عضو انجمن مطالعات برنامه درسی هرمزگان،عضو کارگروه کیفیت بخشی به آموزش اداره آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس،رابط کاربست فناوری در آموزش،رابط سواد دیجیتال، مشغول خدمت در پست مدیر دبستان پسرانه شهید حسین اکبری زاده ناحیه یک بندرعباس
مطالب بیشتر

نظرات

3 نظر در مورد نمونه سوالات مطالعات اجتماعی نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی اردیبهشت 99

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *