۰۳/۰۳/۱۴۰۳
  ۰۳/۰۳/۱۴۰۳

انواع تکالیف خلاق املا و فارسی برای دوره ی دوم ابتدایی

6181 بازدید
4.2/5 - (9 امتیاز)

سلام دوستان

همانطور که می دونید مدارس ما در تعطیلات کرونایی به سر می برند اما معلمان ما با تمام توان و قدرت برای تدریس از روش های نوین یاددهی،یادگیری بهره می برند.یکی از درس های بسیبار مهم در هر شش پایه ابتدایی درس املا هست.

وقتی ما فضامون مجازیه املای تقریری یا همون ویس رو هم می تونیم هدفمند کنیم.مثلا معلم متن رو به صورت آهسته به همون صورت که قبلا تو کلاس درس حضوری املا می گفت میخونه ویس میگیره و برا بچه ها ارسال میکنه و به بچه ها میگه:بچه ها این متنو یبار بنویسین خب این میشه نوشتن. بعد که نوشتین بگردین تو کلمات،کلمات دونقطه ای ،سه نقطه ای و… کلماتی که ض ،ص، س و …نشانه هایی که صداهاشون یکی هست ولی نوشتاری شون باهم فرق میکنه دارن رو پیدا کنید.

با استفاده از این روش شما اولا شنیداری بچه ها رو تقویت کردین بچه ها گوش دادن و نوشتن ثانیا حافظه ی دیداری بچه ها تقویت میشه یعنی تو املایی که نوشته دنبال مواردی که شما گفتین میگرده و پیدا میکنه و این شد یک املای هدفمند.

در کنار املای تقریری که میشه روش کلی کار انجام داد و خوبه که تو فضای مجازی اجرا بشه چون بچه ها از نظر شنیداری تقویت میشن املاهای دیگه هم مثل املای جشنواره،املای جدولی،املای کاربرگ کلمات بدون نقطه، کاربرگ متن کلمات جاافتاده ،املای جدولی ،املای سودوکو و…هم میشه استفاده کرد.

املای جشنواره به این صورت هست که شما مثلا سه درس رو مشخص می کنین به بچه ها میگید کلمات مهم املایی رو بنویسن.شما هم کلمات رو برا خودتون مینویسید.به بچه ها نمیگید.بعد از تمام شدن زمان معلم کلمات مهم درس که خودش نوشته رو میزاره (تو گروه مجازی کلاس).به بچه ها میگه نگاه کنند و هر کلمه ای که اونا نوشتن و با کلمات معلم یکی هست به خودشون 5امتیاز بدن و به این ترتیب کسانی که امتیاز های بالاتری بگیرن برنده میشن.

حالا در اینجا بگم که ما هدف مون این نیست که تعدادی رو برنده و تعدادی رو در این املا بازنده اعلام کنیم میخوایم از نظر تلاش شون اون ها رو تشویق کنیم و به بچه ها بگیم که این حالت مسابقه نداره.

در این پست قصد دارم انواع تکالیف خلاق املا و فارسی برای دوره دوم ابتدایی رو در اختیار شما قرار دهم.امیدارم مورد توجه قرار بگیرد و مفید باشد.همیچنین شما می توانید پست کتابچه جدول های املایی کلمات مخفی و جدول سودوکو  پایه پنجم رو در همین سایت ببنید.

تکلیف شاد

  دانلود انواع تکالیف خلاق املا و فارسی برای دوره ی دوم ابتدایی

دانلود

کتابچه جدول های املایی و جدول های سودوکو همراه با پاسخ درس به درس فارسی پنجم دبستان

دانلود

آموزش طراحی و ارسال کارنامه توصیفی دیجیتال برای دانش آموزان

دانلود

دیگر مطالب سایت


 درسنامه درس 9-8-7 هدیه های آسمان پایه دوم دبستان آذرماه99


درسنامه اشکال هندسی ریاضی پایه دوم دبستان آذر ماه99


درسنامه عددهای کسری ریاضی پایه سوم دبستان آذر ماه99


درسنامه آذرماه علوم پایه دوم دبستان پیام رمز را پیدا کن 1و2 آذرماه99


در پناه خدا سالم بمانید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ebtedaiha.ir/?p=2145
اشتراک گذاری:
واتساپ
مرضیه ذاکری
لیسانس آموزش ابتدایی،دانشجوی ارشد برنامه ریزی درسی،آموزگار 23 سال سابقه کار،سرگروه آموزشی،مدرس،معلم شاخص و سرآمد استانی دارای جلوه های ویژه معلمی سال 1400،عضو انجمن مطالعات برنامه درسی هرمزگان،عضو کارگروه کیفیت بخشی به آموزش اداره آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس،رابط کاربست فناوری در آموزش،رابط سواد دیجیتال، مشغول خدمت در پست مدیر دبستان پسرانه شهید حسین اکبری زاده ناحیه یک بندرعباس
مطالب بیشتر

نظرات

2 نظر در مورد انواع تکالیف خلاق املا و فارسی برای دوره ی دوم ابتدایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *