۰۲/۰۳/۱۴۰۳
  ۰۲/۰۳/۱۴۰۳

تدریس مبتنی بر تکنیک انیمیشن درس ما به مسجد می رویم هدیه های آسمان چهارم دبستان

527 بازدید
نقش انیمیشن در تدریس
Rate this post

نقش انیمیشن در تدریسپیشرفت های روزافزون فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی موجب استفاده ی فراوان تکنولوژی های به روز در محیط های یاددهی- یادگیری امرروزی شده است.بنابراین استفاده از فناوری،بخشی از حرکت به سوی استفاده بهتر از تکنولوژی آموزشی در مدارس است. آموزش مهارت های خاص به دانش آموزان،ایجاد روحیه ی مسئولیت پذیری در آن ها و استفاده از منابع قابل دسترس مانند اینترنت، از اهداف استفاده از فناوری است. اما هدف نهایی در استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات افزایش میزان اثربخشی تدریس و بهبود یادگیری دانش آموزان است.

در آموزش مبتنی بر فناوری های جدید، موارد دیداری و نرم افزارهای چندرسانه ای همچون انیمیشن ها، تصاویر گرافیکی پویا از اهمیت بالایی برخوردارند. استفاده از فن «تصویر خوانی» به معنی استفاده از تصویر برای درک یک معنا و مفهوم می باشد و این فرصت را برای دانش آموزان فراهم می کند تا دریافت و استنباط خود را از تصویر درس مطرح نمایند. جذابیت و تازگی در انیمیشن ها از جایگاه ویژه ای برخوردار است، که این ویژگی درک موضوعات انتزاعی را آسان تر می سازد.تکلیف شاد

ویژگی های مهم روش های تدریس مبتنی بر انیمیشن در مقایسه با روش های تدریس سنتی را به گونه های زیر می توان برشمرد:

الف) روش های مبتنی بر انیمیشن تعاملی هستند و خواننده را به دادن پاسخ های منسجم دعوت می کنند.

ب) در این روش ها می توان حمایت های متنی (داربست الکترونیکی) را نیز در کنار ویژگی های چند حسی، برای خوانندگان ضعیف یا در حال پیشرفت به طور همزمان ارائه کرد.

ج)  این روش ها دربردارنده ی ویژگی ها و مؤلفه های چندرسانه ای می باشند.

د) برخلاف روش های تدریس سنتی که دانش آموز در آن ها اغلب با متن ها و تصاویر ثابت و ایستا مواجه هستند، در این روش ها دانش آمروزان برا متون و تصاویر سیال،روان،کیفیتی پویا و مدام در حال تغییر روبرو می شوند که این ویژگی ها به آنچه سواد خواندن و نوشتن نامیده می شود، معنی و ماهیت جدیدی می دهد.

بنابراین، ویژگی های خاص روش تدریس های مبتنی بر انیمیشن، مزیت های قدرتمندی همانند کمک به حل مشکلات یادگیری، تسهیل روند،ساخت معانی و درنتیجه پیشرفت تحصیلی دانش آموزان را ارائه می کنند.

در این پست،شما می توانید نمونه تدریس مبتنی بر انیمیشن و استفاده از تصاویر گرافیکی و پویا که توسط سرکار خانم ناهید شهسواری آموزگار پایه چهارم دبستان پسرانه شاهد شهید برخورداری ناحیه یک بندرعباس برای تدریس درس سوم هدیه های آسمان پایه چهارم تنظیم شده را مشاهده،دانلود و مورد استفاده قرار دهید.

تدریس انیمیشنی درس ما به مسجد می رویم هدیه های آسمان چهارم دبستان

دانلود

 دانلود تدریس انیمیشنی درس ما به مسجد می رویم هدیه های آسمان چهارم دبستان


دانلود

سایر مطالب سایت

دانلود

فیلم آموزش نحوه ارسال تکالیف در برنامه شاد ویژه ی دانش آموزان و معلمان

دانلود

نحوه طرح سوال در حین تدریس در برنامه شاد همراه با بازخورد

با عنایت به اینکه مطالب و کلیپ تدریس ها مورد توجه و استفاده ی شما قرار بگیرد از نگاه پرمهرتان بی نهایت سپاسگزارم و نظرات و پیشنهادات سازنده ی شما،چراغ راه،برای بهتر و مفید بودن مطالب ارائه شده در سایت می باشد.

موفق و پیروز باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ebtedaiha.ir/?p=1685
اشتراک گذاری:
واتساپ
مرضیه ذاکری
لیسانس آموزش ابتدایی،دانشجوی ارشد برنامه ریزی درسی،آموزگار 23 سال سابقه کار،سرگروه آموزشی،مدرس،معلم شاخص و سرآمد استانی دارای جلوه های ویژه معلمی سال 1400،عضو انجمن مطالعات برنامه درسی هرمزگان،عضو کارگروه کیفیت بخشی به آموزش اداره آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس،رابط کاربست فناوری در آموزش،رابط سواد دیجیتال، مشغول خدمت در پست مدیر دبستان پسرانه شهید حسین اکبری زاده ناحیه یک بندرعباس
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد تدریس مبتنی بر تکنیک انیمیشن درس ما به مسجد می رویم هدیه های آسمان چهارم دبستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.