۰۲/۰۳/۱۴۰۳
  ۰۲/۰۳/۱۴۰۳

سایت گروه های آموزشی ابتدایی آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس

766 بازدید
5/5 - (1 امتیاز)

گروه های آموزشی آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس

حضرت امام خامنه ای(حفظ الله): برای اینکه بتوانیم رشد علمی کشور را تامین کنیم،از دبستان باید شروع کنیم.

شیوع ویروس کرونا در کشور و در پی آن تعطیلی مدارس، باعث شده که آموزش مجازی توسط سرگروه های آموزشی و معلمان ابتدایی اداره آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس نیز همچون سایر معلمان کشور، جایگزین حضور فیزیکی در کلاس درس شود، شیوه‌ای جذاب و اثربخش که با استقبال دانش آموزان و خانواده ها رو به رو شده است.

این سربازان آموزشی کشور در روزهایی که مدارس برای جنگ با کرونا تعطیل هستند، دست از جهاد آموزشی خود نکشیده و با استفاده ازفضای مجازی و تولیددرس نامه ها/محتواهای آموزشی/ بروشور های آموزشی و فیلم های آموزشی  مانع توقف جریان آموزش شده اند.

یکی از جلوه های زیبای بشری و ساحت های والای انسانی، تعهدات اخلاقی آدمی نسبت به همنوع خود است. معلمی به عنوان یک خدمت و امر مقدس در کنار مقدس بودنش به دلیل تأثیرات بلند مدتی که بر روی اجتماع دارد، یک حرفه به شدت علمی و مبتنی بر دانسته های فلسفی و جامعه شناسانه  است.

بررسی پیشینه و رشد کشورهای مختلف نشان می دهد در جهان امروز آموزش و پرورش و رکنِ اصلی این فرآیند یعنی معلم بر ساحت های اخلاقی و اجتماعی و اقتصادی و . . . بسیار تأثیرگذار است. تأثیر معلم بر روی بزرگترین دارایی یک ملت یعنی فرهنگ( Culture )، بسی شگرف و انکار نشدنی است که شأن بالای این جایگاه را نشان می دهد. معلمان ما باید با فهم دقیق و شناختِ جامعِ جامعه خود، به الگوهایی در زمینه نیازهای مهم و اولویت دار جامعه شان تبدیل شوند تا بتوانند این مفاهیم را به نسل های آینده انتقال دهند و در رشد علمی و اقتصادی جامعه خود سهم اساسی خود ایفا کنند. به عبارت دیگر این گونه می گوییم که (( خوشا آنان که نه تنها تدریس می کنند بلکه خودشان بزرگترین درس اند)).

با توجه به نقش و اهمیت گروه های آموزشی در ایجاد زمینه و شرایط مناسب برای تبادل نظرات، افکار، تجارب مفید، ابتکارات و نوآوری بین معلمان و دانش آموزان و ارتقاء سطح آگاهی آنان.ایجاد هماهنگی و هم فکری در اجرای برنامه ها و روش های آموزشی.تشکیل انجمن های علمی- تخصصی دانش آموزان و معلمین.ترغیب و تشویق معلمین به خلاقیت و نوآوری در کل فرآیند تدریس و یادگیری.تهیه طرح ها، برنامه ها، محتوای کتب درسی و روشهای آموزشی با استفاده از نظرات و نیازهای معلمان.تقویت روحیه نوآوری و پویایی در دانش آموزان و افزایش توان معلمان گروه های آموزشی اداره آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس در سایت گروه های آموزشی ابتدایی درس نامه ها/محتواهای آموزشی/ بروشور های آموزشی و فیلم های آموزشی و…جهت استفاده آموزگاران /اولیا و دانش آموزان قرار داده است .شما می توانید با مراجعه به آدرس سایت گروه های آموزشی ابتدایی ناحیه یک بندرعباس از سایر فعالیت ها و جزوات آموزشی استفاده نمایید.

در کنار فعالیت های گروه های آموزشی ابتدایی ناحیه یک بندرعباس راه اندازی سایت ابتدایی ها توسط سرگروه آموزشی پایه پنجم این اداره یکی از رخدادهای قابل توجه در سالی که رهبر معظم کشورمان به نام جهش تولید نامگذاری کردند است .این سایت با هدف انتقال مواد و محتوای آموزشی،راهنمایی و کمک به معلمان و اولیا و دانش آموزان سراسر کشور راه اندازی شده است .آموزش و راهنمای نصب ایپلیکیشن شاد ویژه معلمان ، آموزش و راهنمای نصب اپلیکیشن شاد ویژه دانش آموزان و پشتیبانی تمام وقت و پاسخگویی به سوالات مطرحه جهت رفع خطاها و مشکلات آن،با توجه به بازخوردهای مثبت و حضور بیش از۵۰هزار نفری بازدید کننده باعث خرسندی و قوت قلب جهت ادامه راه شده است.

جهت دسترسی آسان و استفاده تعدادی از فعالیت های آموزشی موجود در سایت گروه های آموزشی ابتدایی ناحیه یک بندرعباس تقدیم شما می شود.

در پایان از تلاش های ارزنده و خستگی ناپذیر کارشناس محترم گروه های آموزشی ابتدایی اداره آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس سرکار خانم حبیبه آرمات ،سرگروه های آموزشی فعال و معلمان تلاشگر و دلسوز که در این راستا یاری گر و تسهیل کننده دستیابی به اهداف متعالی تعلیم و تربیت هستند نهایت قدردانی می شود.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ebtedaiha.ir/?p=809
اشتراک گذاری:
واتساپ
مرضیه ذاکری
لیسانس آموزش ابتدایی،دانشجوی ارشد برنامه ریزی درسی،آموزگار 23 سال سابقه کار،سرگروه آموزشی،مدرس،معلم شاخص و سرآمد استانی دارای جلوه های ویژه معلمی سال 1400،عضو انجمن مطالعات برنامه درسی هرمزگان،عضو کارگروه کیفیت بخشی به آموزش اداره آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس،رابط کاربست فناوری در آموزش،رابط سواد دیجیتال، مشغول خدمت در پست مدیر دبستان پسرانه شهید حسین اکبری زاده ناحیه یک بندرعباس
مطالب بیشتر

نظرات

2 نظر در مورد سایت گروه های آموزشی ابتدایی آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. بسیار عالی ….خداوند شما را برای ارتقا بیشتر دانش دانش اموزان و معلمان این خطه از کشور عزیز ایران سلامت و تندرست نگه دارد …

    2