3.7/5 - (3 امتیاز)

https://ebtedaiha.ir/wp-content/uploads/2020/11/safhe18_ghoran2.mp3

در آموزش و پرورش، درس آموزش قرآن در صدد است به تدریج دانش آموزان به مهارت های پایه و اصلی در استفاده از قرآن کریم دست یابند. این مهارت ها عبارت است از:

1ــ توانایی خواندن قرآن کریم
2ــ توانایی درک معنای عبارات و آیات قرآن کریم
3ــ آشنایی با روش ها و مراتب ساده و اولیه تدبر در قرآن کریم

این سه مهارت باید به انس با قرآن کریم منجر شود و ضروری ترین بخش انس با قرآن یعنی خواندن روزانه بخشی از آیات قرآن کریم به نحوی که سه مهارت اصلی یاد شده در حد قابل قبول در آن رعایت شود.
بدیهی است که این سه مهارت اصلی و انس با قرآن کریم مانند اسکلت و ارکان اصلی یک بنا است. هر چند برپایی و ایستادگی یک بنا بر اسکلت و ارکان اصلی استوار است اما تا این اسکلت با سایر اجزای ضروری یک ساختمان تکمیل و پوشانده نشود، آن ساختمان برای سکونت و زندگی قابلیت لازم را ندارد.

از این رو در آموزش قرآن متناسب با هر پایه تحصیلی اموری مانند شنیدن قرائت زیبای قرآن کریم و علاقه مندی به خواندن قرآن به صورت زیبا و آهنگین، آشنایی با مفهوم و مضمون پیام های قرآنی و ارتباط آنها با زندگی ما، حفظ برخی از سوره ها، آیات و پیام های زیبای قرآن کریم، آشنایی با برخی از داستان های قرآنی، انجام فعالیت های جذاب و متنوع که زمینه ساز تقویت علاقه به قرآن کریم و یادگیری آن است، خواندن روزانه و مستمر قرآن و برخی امور دیگر، همه با هم بنای محکم و زیبای آموزش قرآن را می سازند.

در این پست قصد دارم فایل صوتی صفحه17 و 18 درس سوم قرآن پایه دوم دبستان  را در اختیار شما قرار دهم.امیدوارم مورد توجه و استفاده قرار گیرد.

صفحات 18 و 17 قرآن پایه دوم دبستان 👇

فایل صوتی درس دوم قرآن پایه دوم دبستان صفحه17 و 18


تکلیف شاد


فایل صوتی صفحه 17 قرآن پایه دوم دبستان👇

 

فایل صوتی صفحه 18 قرآن پایه دوم دبستان👇


 دانلود فایل صوتی صفحه 17 قرآن پایه دوم دبستان👇دانلود


دانلود فایل صوتی صفحه 18 قرآن پایه دوم دبستان👇دانلود


همچنین شما می توانید از سایر مطالب،کلیپ تدریس ها و درس نامه های سایت بازدید و استفاده نمائید.نظرات و پیشنهادات شما مهم و در بهتر شدن مطالب و محتوای سایت تاثیرگذار است .پیشاپیش از نگاه شما سپاسگزارم.

سایر مطالب سایت

درسنامه اشکال هندسی ریاضی پایه دوم دبستان آذر ماه99


درسنامه عددهای کسری ریاضی پایه سوم دبستان آذر ماه99


درسنامه اعداد اعشاری فصل سوم ریاضی ششم دبستان آذرماه99


درسنامه آذرماه علوم پایه دوم دبستان پیام رمز را پیدا کن 1و2 آذرماه99


در پناه خداوند سالم و تندرست باشید.