۲۶/۰۴/۱۴۰۳
  ۲۶/۰۴/۱۴۰۳

کلیپ توضیح و حل فعالیت صفحه 32کتاب ریاضی پنجم ضرب عدد در کسر

891 بازدید
https://ebtedaiha.ir/wp-content/uploads/2020/10/ریاضی-صفخه-30-سایت-ابتدایی-ها.mp4
4.8/5 - (18 امتیاز)

ضرب عدد در کسر

دراین صفحه،مبحث ضرب کسرها ،باید دانش آموز ضرب یک عدد طبیعی در یک کسر را مفهوم بخشی کند و حاصل آن را به دست آورد.در اولین فعالیت،ضرب یک عدد طبیعی در یک کسر آموزش داده می شود. دست ورزی با سیب های واقعی، نقاشی روی محور اعداد و یا جمع 8نصفه سیب و یا ضرب 8دریک دوم تکمیل کننده فعالیت اند. کار در کلاس نیز به تثبیت ایده مطرح شده می پردازد. 

انجام این مبحث در رسم شکل و محور شاید برای دانش آموزان کمی همراه با چالش باشد. در ابتدا به بچه ها کمک کنید مفهوم ضرب را از طریق خوانش عبارت ضرب درک کنند و سپس به راحتی و ذوق آن را روی شکل و محور نشان دهند.عدد مخرج همیشه نشانگر تقسیم واحدهای محور ما و اشکال هندسی ما است.و عدد واحد در محور تعداد پرش ها و در شکل ها تعداد دسته یا رنگ ها را نشان می دهد.

بنابراین برای رسم شکل ضرب عدد در کسر بهتر است از چند رنگ متفاوت استفاده کنیم تا مفهوم بهتر نشان داده شود و در ذهن بچه ها ثتبیت شود.برای انجام عملیات ریاضی در پاسخ به ضرب کسرها کافی هست عدد صحیح را در صورت ضرب کنیم و در صورت بنویسیم و مخرج ثابت و دست نخورده باقی می ماند. بعد از انجام این مراحل یادمان باشد اگر کسر بزرگتر از واحد شد حتما آن را به عدد مخلوط تبدیل کنیم و اگر کسر ساده می شود آن را به ساده ترین صورت ممکن بنویسیم.

ببینید کلیپ توضیح و حل فعالیت صفحه 32کتاب ریاضی پنجم ضرب عدد در کسر👇👇

تکلیف شاد

 دانلود کلیپ توضیح و حل فعالیت صفحه 32کتاب ریاضی پنجم ضرب عدد در کسردانلود


در پناه خدا سالم و سلامت باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ebtedaiha.ir/?p=1895
اشتراک گذاری:
واتساپ
مرضیه ذاکری
لیسانس آموزش ابتدایی،دانشجوی ارشد برنامه ریزی درسی،آموزگار 23 سال سابقه کار،سرگروه آموزشی،مدرس،معلم شاخص و سرآمد استانی دارای جلوه های ویژه معلمی سال 1400،عضو انجمن مطالعات برنامه درسی هرمزگان،عضو کارگروه کیفیت بخشی به آموزش اداره آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس،رابط کاربست فناوری در آموزش،رابط سواد دیجیتال، مشغول خدمت در پست مدیر دبستان پسرانه شهید حسین اکبری زاده ناحیه یک بندرعباس
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد کلیپ توضیح و حل فعالیت صفحه 32کتاب ریاضی پنجم ضرب عدد در کسر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.