۲۵/۰۴/۱۴۰۳
  ۲۵/۰۴/۱۴۰۳

درس نامه،سوال و جواب و راهنمای کاربرگ های مطالعات اجتماعی پنجم ابتدایی مهر99

20710 بازدید
جزوه درسنامه مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابتدایی مهر 99 سوال و جواب کل دروس مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابتدایی مهرماه 99 راهنمای کاربرگ های پایان کتاب مطالعات اجتماعی پنجم ابتدایی مهر
3.8/5 - (231 امتیاز)

جزوه درسنامه مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابتدایی مهر 99 سوال و جواب کل دروس مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابتدایی مهرماه 99 راهنمای کاربرگ های پایان کتاب مطالعات اجتماعی پنجم ابتدایی مهر

به نام خداوند بخشاینده

با عرض سلام و خوش آمد حضور شما بازدید کننده ی محترم

کتاب درسی، که یکی از مهم ترین مراجع و منابع یادگیری دانش آموزان در نظام های آموزشی محسوب می شود، در نظام آموزشی کشور ما نیز نقش مهمی دارد.یکی از شاخص های پایه ای برای اثربخش بودن یک کتاب نحوه چینش و ساختار محتوایی مطالبی است که جزو مواد ضروری تفهیم موضوع است .در برنامه ی درسی مطالعات اجتماعی کشور ما به منظور سازماندهی تلفیقی محتوا، پنج حوزه ی موضوعی انتخاب شده است:

  •  فضا و مکان
  • زمان، تداوم و تغییر
  • فرهنگ و هویت
  • نظام اجتماعی
  • منابع و فعّالیت های اقتصادی

هریک از این حوزه ها ناظر به تعدادی از رشته های یاد شده است و تعدادی از مفاهیم کلیدی مربوط را پوشش می دهد. به علاوه، مطالعات اجتماعی یکی از دروس مهمّ حامل  آداب و مهارت های زندگی محسوب می شود. برنامه ی درسی مطالعات اجتماعی با توجّه به رویکرد کلّی برنامه ی درسی ملّی مبتنی بر فطرت گرایی توحیدی و اهتمام به شکوفایی آن، می کوشد زمینه های تربیت فردی و اجتماعی کودکان و نوجوانان را فراهم آورد. هدف غایی مطالعات اجتماعی تربیت افرادی مؤمن، مسئول، آگاه و توانمند در زندگی فردی و اجتماعی، پایبند به اخلاق و ارزش های دینی و علاقه مند به ایران و هویت اسلامی ایرانی است.
کتاب درسی مطالعات اجتماعی پنجم شامل ۵ فصل است که در هر فصل دو یا چند حوزه ی موضوعی که در بالا اشاره شد و مفاهیم کلیدی مربوط به آنها با یکدیگر تلفیق می شوند.در سال سوم، دانش آموزان یادگیری این درس را از خانه و خانواده شروع می کنند و تا مدرسه ادامه می دهند. در سال چهارم این آموزش ها در محلّه، شهر و روستا دنبال می شود و تا سطح کشور ادامه می یابد. در سال پنجم نیز دانش آموزان موضوعات محیطی و اجتماعی را در سطح کشور و کشورهای همسایه دنبال می کنند.

این کتاب، همچنین شامل کاربرگه هایی است که در پایان کتاب آمده است. این کاربرگه ها جزِء کتاب درسی و دربرگیرنده ی بخشی از محتوا هستند و اغلب آنها در فرایند تدریس و در کلاس توسّط دانش آموزان تکمیل می شوند.کسب مهارت های زندگی اجتماعی یکی از اهداف مهمّ این کتاب است. دانش آموزان باید بتوانند آموخته هایشان را در زندگی واقعی به کار ببرند. آموزش مطالعات اجتماعی زمانی به اهداف خود دست می یابد که در نگرش ها و باورهای دانش آموزان نیز تغییرات مطلوبی به وجود آید. برای این مقصود، در این کتاب فعّالیت های دروس و کاربرگه ها طوری طرّاحی شده اند که فضایی برای پرورش مهارت ها و درونی سازی ارزش ها به وجود بیاید.

در این پست قصد دارم درس نامه ، سوال و جواب و راهنمای کاربرگ های کل دروس مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابتدایی را تقدیم تان کنم .شما می توانید به راحتی دانلود و مورد استفاده قرار دهید.

درس نامه سوال و جواب مطالعات پنجم

جزوه درسنامه مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابتدایی  

 

سوال و جواب کل دروس مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابتدایی  

 

راهنمای کاربرگ های پایان کتاب مطالعات اجتماعی پنجم ابتدایی 

با امید به اینکه فایل ها و محتوا های ارایه شده برای شما مفید بوده باشد ، درخواست دارم نظرات و پیشنهادات ارزنده ی خودتان را جهت بهتر شدن مطالب سایت اعلام بفرمایید .

در پناه خداوند بزرگ سالم و تندرست باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ebtedaiha.ir/?p=1267
اشتراک گذاری:
واتساپ
مرضیه ذاکری
لیسانس آموزش ابتدایی،دانشجوی ارشد برنامه ریزی درسی،آموزگار 23 سال سابقه کار،سرگروه آموزشی،مدرس،معلم شاخص و سرآمد استانی دارای جلوه های ویژه معلمی سال 1400،عضو انجمن مطالعات برنامه درسی هرمزگان،عضو کارگروه کیفیت بخشی به آموزش اداره آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس،رابط کاربست فناوری در آموزش،رابط سواد دیجیتال، مشغول خدمت در پست مدیر دبستان پسرانه شهید حسین اکبری زاده ناحیه یک بندرعباس
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

9 نظر در مورد درس نامه،سوال و جواب و راهنمای کاربرگ های مطالعات اجتماعی پنجم ابتدایی مهر99

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. سلام وادب ممنون از مطالب خوبتان
    اگر امکان دارد جواب تعیین سطح ششم وپنجم ابتدایی را هم بگذاریدبسیار ممنونم

    2