4.1/5 - (218 امتیاز)

املا جدولی پنجم

اهمیت نوشتن و نیاز به صحیح نوشتن در ایجاد ارتباط با دیگران بر کسی پوشیده نیست. در همین ارتباط از ابتدای آموزش رسمی خواندن و نوشتن، به کودکانمان می‌آموزیم که چگونه بنویسیم وچه اقداماتی در این باره انجام می‌دهیم تا بتوانند آموخته‌های خود را در موقعیت‌های مختلف به کار گیرند. مهمترین ماده درسی که این وضعیت را بر عهده دارد، املای فارسی است.

املا در لغت به معنی پر کردن، بر سر جمع گفتن، تقریر کردن مطلبی تا دیگری آن را بنویسد، است. در زبان فارسی کلمه‌ای معادل املا و دیکته نداریم، ولی می‌توانیم «از بر نویسی» یا «گفتار نویسی» را جایگزین کلمه املا یا دیکته کنیم. منظور این است که شخص گفته‌های دیگران را بدون دیدن آن کلمات بنویسد. با توجه به این که درس املا بنای علمی در یادگیری سایر دروس است و توجه به این مهم، یکی از ضروریات نظام آموزشی ماست و از طرفی روش‌های متداول املا نمی‌تواند راه گشای مشکلات آموزشی در این درس باشد، لذا در این پست سعی شده است یک روش متنوع و جالب برای املا ارائه شود. تا از همین ابتدای سال تحصیلی با یاری اولیا و آموزگاران در افزایش توانمندی دانش‌آموزان تلاش شود.

کتابچه جدول های املایی کلمات مخفی قابل پرینت همراه با پاسخ درس به درس فارسی پنجم دبستان و جدول های سودوکو برای هر درس به صورت مجزا،حروفی در هم ریخته (کلمات مخفی ) مربوط به هر درس و کلماتی از همان درس بصورت جدول های سودوکو در اختیار دانش آموز قرار می دهد.دانش آموزان با دقت و تمرکز بصورت هیجانی و مسابقه به جستجوی کلمات مربوط به درس مورد نظر می پردازند و در پایان کتابچه پاسخنامه جدولی مربوط به هر درس آمده است که از آن می توان به عنوان کلید واژه استفاده کرد.

شما به راحتی می توانید کتابچه جدول های املایی کلمات مخفی پایه پنجم دبستان،کتابچه جدول های املایی سودوکو و کتابچه تکالیف خلاق و موضوعات پیشنهادی انشا را مشاهده،دانلود و مورد استفاده قرار دهید.

اگر کلاس پنجمی هستی برات پست👇

کلیپ بخوان و بیندیش رئیس علی به همراه پاسخ فارسی پنجم رو آماده کردم.پس وارد شو.😍


تکلیف شاد

دانلود کتابچه جدول های املایی کلمات مخفی درس به درس فارسی پنجم دبستان

دانلود


دانلود کتابچه جدول های املایی سودوکو قابل پرینت همراه با پاسخ درس به درس فارسی پنجم دبستان

دانلود


تکالیف خلاق و موضوعات پیشنهادی انشا پایه های چهارم،پنجم و ششم ابتدایی

دانلود


انواع تکالیف خلاق املا و فارسی برای دوره ی دوم ابتدایی

دانلود


همچنین شما می توانید سایر مطالب و کلیپ تدریس های دوره ابتدایی را در سایت جستجو،مشاهده و دانلود کنید.

شعر بال در بال پرستوها سایت ابتدایی هاآموزش محاسبه محیط دایره و حل فعالیت و تمرین ریاضی پایه پنجم


سایر مطالب سایت

خلاصه درس 1تا6 مطالعات اجتماعی پنجم دبستان بصورت pdf ویژه ارزشیابی آبان ماه

فیلم آموزش نحوه ثبت نمرات دانش آموزان در سامانه سیدا 1400-1399


دانلود کتاب نگارش پنجم با جواب بصوررت pdf


دانلود کتاب علوم پنجم با جواب بصوررت pdf


خلاصه داستان رئیس علی صفحه 60 نگارش پنجم


امیدوارم مطالب مورد توجه و استفاده قرار بگیرد .موفق و پیروز باشید.