۲۶/۰۴/۱۴۰۳
  ۲۶/۰۴/۱۴۰۳

نکات مهم و درسنامه ی درس به درس علوم پایه پنجم دبستان به صورت pdf

17415 بازدید
نکات مهم و درسنامه ی درس به درس علوم پایه پنجم دبستان به صورت pdf
3.9/5 - (415 امتیاز)

نکات مهم و درسنامه ی درس به درس علوم پایه پنجم دبستان به صورت pdfامروزه آموختن علوم تجربی امری اساسی و ضروری است که با زندگی روزمره ما در ارتباط است و با پیشرفت تکنولوژی اهمیت آن بیشتر شده است. به عبارت دیگر آموزش علوم بیشتر به آموزش راه یادگیری می پردازد که آگاهی از آن برای هر کودکی لازم است، چرا که در دنیایی زندگی می کند که پیوسته در حال تغییر است و هر فردی باید قادر باشد خود را دائم با آن تغییرات هماهنگ سازد.

سرعت رشد اطلاعات آنقدر سریع است که در مدت کوتاهی میزان اطلاعات و دانش بشر دو برابر میشود و بنابراین آنچه مهم است یادگیری شیوه کسب اطلاعات و بهروز کردن و پردازش آنهاست و نه کسب اطلاعات به مثابه یک بسته دانشی.

نکته دیگر این که اگر کودکان به حال خود گذاشته شوند با تصوراتشان عقایدی خلق می کنند که بیشتر غیرعلمی اند؛ مثلاً «برای به حرکت در آوردن اجسام، نیرو لازم است، ولی برای متوقف ساختن آنها نیرویی لازم نیست.» از آنجا که این عقاید را می شود آزمایش کرد، وظیفه آموزش علوم این است که به کودکان علاقه مندی و مهارت کافی برای انجام این آزمایش ها را بدهد.

انجام آزمایش ها نه تنها باعث اصلاح عقاید کودکان می شود، بلکه به آنان می آموزد که در علوم تجربی نسبت به آنچه «حقیقت» نامیده می شود شک کنند مگر آنکه، صحت آن را از طریق آزمایش تجربه کنند. از این طریق به راحتی می توان فرایند «فرضیه سازی» را برای آنان توضیح داد و به این ترتیب آنان درمی یابند که گاه عقاید و نظریاتی وجود دارند که صحت آنها از طریق آزمایش قابل اثبات نیست ولی تا زمانی که در عمل رد نشوند و با آزمایش ها و تجارب سازگارند،مفیدند.

انتظار می رود اصلاحات برنامه درسی علوم تجربی که با هدف همسوسازی با برنامه درسی ملی صورت می گیرد بتواند کیفیت آموزش در سطح مدارس کشور را ارتقا داده و باعث بهبود عملکرد دانش آموز شود.

برای بهبود آموزش و موفقیت مدرسه باید عملکرد دانش آموزان را در فرایند آموزش و ارزشیابی خود (که بخشی از فرایند آموزش است) یا آنچه که آنها آموخته اند و قادر به انجام دادن آن هستند، به صورت همه جانبه و گسترده مورد توجه قرار گیرد. در حقیقت آنچه در مدرسه و یا معلم را به یک واحد آموزشی یا معلم را به یک واحد آموزشی یا معلم موفق و کارآمد تبدیل می کند، بازده یا محصول مدرسه یعنی عملکرد دانش آموزان است.

منبع کتاب: راهنمای معلم علوم تجربی پنجم دبستان ـ 71
پدیدآورنده: سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

در این پست قصد دارم نکات مهم و درسنامه ی درس به درس علوم پایه پنجم دبستان به صورت pdf که برگرفته از محتوای کتاب علوم پنجم و منطبق بر اهداف آموزشی کتاب است در اختیار شما قرار دهم.امیدوارم مورد توجه قرار گیرد و با استفاده از آن مجهز و حرفه ای تدریس نمائید.

 دانلود نکات مهم و درسنامه ی درس به درس علوم پایه پنجم دبستان به صورت pdf👇

دانلود


خلاصه درس 1تا6 مطالعات اجتماعی پنجم دبستان بصورت pdf ویژه ارزشیابی آبان ماه

نحوه ثبت نمرات دانش آموزان در سامانه سیدا 1400-1399


کلیپ توضیحات و حل صفحه 56 تا 59 کتاب ریاضی پنجم

همچنین شما می توانید از سایر مطالب،کلیپ تدریس ها و درس نامه های سایت بازدید و استفاده نمائید.نظرات و پیشنهادات شما مهم و در بهتر شدن مطالب و محتوای سایت تاثیرگذار است .پیشاپیش از نگاه شما سپاسگزارم.

سایر مطالب سایت مربوط به پایه پنجم

کلیپ آموزش و مرور بر درصد و تخفیف همراه با حل مساله ریاضی پنجم


کلیپ حل کاربرگ نسبت و تناسب ریاضی پنجم همراه با توضیحات مفهومی


کلیپ توضیحات و حل صفحه 56 تا 59 کتاب ریاضی پنجم


کلیپ بخوان و بیندیش رئیس علی به همراه پاسخ فارسی پنجم


در پناه خدا سالم و شاد باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ebtedaiha.ir/?p=2086
اشتراک گذاری:
واتساپ
مرضیه ذاکری
لیسانس آموزش ابتدایی،دانشجوی ارشد برنامه ریزی درسی،آموزگار 23 سال سابقه کار،سرگروه آموزشی،مدرس،معلم شاخص و سرآمد استانی دارای جلوه های ویژه معلمی سال 1400،عضو انجمن مطالعات برنامه درسی هرمزگان،عضو کارگروه کیفیت بخشی به آموزش اداره آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس،رابط کاربست فناوری در آموزش،رابط سواد دیجیتال، مشغول خدمت در پست مدیر دبستان پسرانه شهید حسین اکبری زاده ناحیه یک بندرعباس
مطالب بیشتر

نظرات

23 نظر در مورد نکات مهم و درسنامه ی درس به درس علوم پایه پنجم دبستان به صورت pdf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    1. بسیار عالی هستش ، معلم من همیشه از این پی دی اف می زاره ، حالا من پیداش کردم و می تونم پیش مطالعه کنم.

      لایک

  1. فاطمه باقری
    سلام خوب هستین چی کار میکنین من حوصلم سر رفته بود الان اینارو خوندم خیلی حا لم خوب شد چون رشتم علوم انسانیه

    3