۲۶/۰۴/۱۴۰۳
  ۲۶/۰۴/۱۴۰۳

آموزش طراحی آزمون آنلاین در سایت همگام

530 بازدید
طراحی آزمون آنلاین در سایت همگام
4.9/5 - (8 امتیاز)

به نام آنکه تن را نور جان داد

خرد را سوی دانایی عنان داد

تقدیم سلام و درود حضور ارزشمند شما بازدید کننده ی محترم

همان طور که مستحضرید با توجه به اینکه همیشه تدریس رو در رو ممکن است برای معلمان امکان پذیر نباشد وجود مکانی که بتوانیم بصورت مجازی با دانش آموزان در ارتباط باشیم ضروری به نظر می رسد.

سایت همگام به آدرس www.hamgam.medu.ir این امکان را به معلم می دهد که بصورت مجازی تدریس داشته باشد. حضور و غایب کند.آزمون و تکلیف درسی بدهد و محتوای الکترونیکی خودش را انتشار دهد و کلی کارهای باارزش دیگر انجام دهد.

برای استفاده از سایت همگام مدیر مدرسه از طریق سایت برای معلمان و دانش آموزان رمز کاربری دریافت می کند و معلمان و دانش آموزان از طریق رمز دریافتی از مدیر می‌توانند وارد محیط سایت همگام شوند. سایت همگام بخش ها و پنل های مختلفی دارد در تصویر پایین نمایی از این پنل ها را ببینید.سایت همگام

در ادامه توضیحات مختصری راجع به پنل های سایت همگام حضورتان ارائه می شود. در بخش بانک سوال معلم می تواند مجموعه ای از سوالات را آماده و ذخیره کند و در فرصت های زمانی مشخص  آن ها را جهت استفاده و آزمون دانش آموزان انتشار دهد. در بخش محتوای الکترونیک معلم این امکان را دارد که محتواهای الکترونیکی خود و معلمان دیگر را ذخیره و استفاده کند. در بخش انجمن علمی معلم می تواند با دانش آموزان خودش بحث گروهی داشته باشد و انجمن‌های علمی تشکیل دهد. در بخش برنامه کلاسی امکان قرار دادن برنامه کلاسی وجود دارد.در قسمت طراحی آزمون با توجه به پایه و درس امکان طراحی آزمون های چهارگزینه‌ای وجود دارد. در بخش انضباط و تشویق معلم می تواند به دانش آموزان فعال امتیاز بدهد تا برای ادامه ی فعالیت تشویق شوند.در بخش محتوای الکترونیک همانطور که در بالا اشاره شد امکان بایگانی محتوای الکترونیکی معلم ساخته و دگر ساخته وجود دارد.

یک بخش دیگر به نام فرم ساز در محیط کاری معلم وجود دارد که می تواند به صلاحدید خودش استفاده های زیادی داشته باشد.مثلا طراحی فرم پرسشنامه خانوادگی یا فرم تعیین مهارت های اولیا و غیره.

در بخش نماد معلم می‌توانند آسیب های اجتماعی دانش‌آموزان را رصد کند و پرسشنامه های مشاهدات رفتاری را تکمیل نماید. از این طریق معلم می تواند به سلامت اجتماعی دانش آموزان کمک کند.
از بخش‌های دیگر می‌توان به بخش ارائه تکلیف / آزمون های مشاوره ای / جشنواره ها و خلاقیت ها و غیره نام برد. مقیاس گویه های طرح شهاب در قسمت آزمون های مشاوره ای تکمیل می شود.امیدوارم این ذهنیت فکری مثبت در مورد اینکه سایت همگام مکان مناسبی است که معلم می تواند با دانش آموزان ارتباط تعاملی داشته باشد در شما ایجاد شده باشد.
محتوای آموزشی طراحی آزمون آنلاین در سایت همگام به صورت mp4 جهت استفاده شما عزیزان تقدیم می شود. بعد از انجام مراحل طراحی آزمون آنلاین در سایت همگام در صورت برخورد به مشکل سوالات خود را مطرح بفرمایید.

ویدیوی آموزشی نحوه ی طراحی آزمون آنلاین در سایت همگام

 در پناه خداوند سالم و برقرار باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ebtedaiha.ir/?p=1165
اشتراک گذاری:
واتساپ
مرضیه ذاکری
لیسانس آموزش ابتدایی،دانشجوی ارشد برنامه ریزی درسی،آموزگار 23 سال سابقه کار،سرگروه آموزشی،مدرس،معلم شاخص و سرآمد استانی دارای جلوه های ویژه معلمی سال 1400،عضو انجمن مطالعات برنامه درسی هرمزگان،عضو کارگروه کیفیت بخشی به آموزش اداره آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس،رابط کاربست فناوری در آموزش،رابط سواد دیجیتال، مشغول خدمت در پست مدیر دبستان پسرانه شهید حسین اکبری زاده ناحیه یک بندرعباس
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد آموزش طراحی آزمون آنلاین در سایت همگام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.